درباره ما

به سایت آموزش سخنرانی و فن بیان خوش آمدید. به شما تبریک می‌گویم که آموزش را برای ارتقا و پیشرفت خود انتخاب کرده‌اید. من، حمید عظیمی، مدرس سخنرانی و فن بیان هستم.

سال‌هاست که در این رشته فعالیت دارم. تاکنون به مدیران و کارشناسان زیادی آموزش داده‌ام و به افرادی که نمی‌توانند خوب صحبت کنند، یا با سخنرانی در جمع مشکل دارند و یا می‌خواهند سخنران شوند، کمک می‌کنم که بهترینِ خودشان در صحبت در جمع و فن بیان شوند.

من به آن‌ها کمک می‌کنم که بر ترس‌های خودشان هنگام صحبت‌کردن در جمع غلبه کنند. علت شکست این افراد عموماً این نیست که با صحبت‌کردن در جمع مشکل دارند؛ آن‌ها از قضاوت شدن بعد از صحبت‌کردن در جمع می‌ترسند.

روش من به این صورت است که ابتدا نکاتی را با همدیگر یاد می‌گیریم و بعد، بارها و بارها آن‌ها را تمرین می‌کنیم. من به شما قول می‌دهم که شما بعد از مدتی، توانایی ارتباط برقرارکردن با دیگران  و صحبت مؤثر در جامعه را داشته باشید و به بهترینِ خودتان در  فن بیان و سخنرانی تبدیل شوید. تمام تلاش من این است که مطالبی خیلی خوب، کاربردی و مؤثر درزمینة فن بیان و سخنرانی و مهارت‌های ارتباطی را که می‌تواند به همراهان عزیزم، ازجمله شما دوست عزیز کمک کند، در این سایت گردآوری کنم.

سلام به شما تبریک می‌گویم که آموزش را برای ارتقا و پیشرفت خود انتخاب کرده‌اید.

من، حمید عظیمی، مدرس فن بیان و سخنرانی هستم. سال‌هاست در این زمینه فعالیت دارم و تاکنون به مدیران، مدرسان و کارشناسان زیادی که می‌خواهند در زندگی و شغل خود رشدی فوق‌العاده داشته باشند، آموزش داده‌ام که بهترینِ خودشان در صحبت‌کردن در جمع، فن بیان و سخنرانی شوند، با رشد فردی و بهره‌وری، جایگاه اجتماعی بالاتری در جامعه داشته باشند، درآمد بالاتری کسب کنند، مسیر شغلی خود را به‌صورت حرفه‌ای تغییر دهند و نتایج شگفت‌انگیزی بگیرند.

این‌جانب افتخار این را دارم که در موارد زیر خدمت‌رسانی کنم:

– مدیر مجموعة آموزش فن بیان و سخنرانی حمید عظیمی؛

– نویسندة دو کتاب بیان تأثیرگذار و بداهه‌گویی و حاضرجوابی؛

– نویسندة ده‌ها مقاله در خصوص فن بیان، سخنرانی و مهارت‌های ارتباطی؛

– مشاور، مربی و مدرس فن بیان و سخنرانی؛

– طراح آموزش سخنرانی، فن بیان و مهارت‌های ارتباطی و موفقیت فردی؛

– مربی و مشاور سخنرانی مدیران و مسئولین دولتی و شرکت‌های بزرگ تجاری و خصوصی؛

– سخنران و اجراکنندة سمینارهای آموزشی درزمینة سخنرانی، فن بیان و مهارت‌های ارتباطی؛

– برگزاری صدها دوره‌های آموزشی در آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی؛

– مشاور و مربی کاندیدای مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و روستا؛

– برگزاری دوره‌های آموزش فن بیان برای کودکان و نوجوانان؛

– برگزاری دوره‌های سخنرانی و فن بیان مدیران سازمان‌ها و مجموعه‌های دولتی و خصوصی در سراسر کشور؛

– برگزاری دورهای آموزشی فن بیان و سخنرانی ویژة معلمان و مدرسان آموزش و پرورش؛

– محقق در حوزة آموزش سخنرانی و فن بیان، شیوه‌های نوین تدریس و مهارت‌های ارتباطی.

 

چرا باید مهارت سخنرانی و فن بیان را یاد بگیریم؟

همة ما در طول روز بیشتر وقت خود را برای برقراری ارتباط با خانوده، فامیل، دوستان و همکاران و… صرف می‌کنیم. درواقع، در دنیای مدرن امروز با پیشرفت تکنولوژی و فضاهای الکترونیک و بسترهای ایجادشده به‌واسطة فضای مجازی، نیاز به برقراری ارتباطات مؤثر برای کسب موفقیت و کسب‌وکار، بیش از پیش نمایان می‌شود.

شما دائم در حال تعامل با دیگران هستید، نظر می‌دهید و برایتان مهم است که دیگران را تحت‌تأثیر قرار دهید. خیلی اوقات لازم می‌بینید که دیگران را متقاعد کنید که با شما هم‌عقیده شوند، یا از آن‌ها می‌خواهید کاری را انجام دهند.

چقدر برایتان پیش آمده است که نتوانسته‌اید به‌موقع حرفتان را بزنید و حق خودتان را مطالبه کنید؟

چقدر برای به‌موقع حرف‌نزدن ضرر کرده‌اید؟

چقدرتابه‌حال با خودتان کلنجار رفته‌اید که در جمعی حرفی بزنید یا ایده‌ای را عنوان کنید، ولی حرف‌هایتان در گلویتان مانده است و نتوانسته‌اید منظورتان را برسانید؟

چقدر برای شما پیش آمده است که نتوانسته‌اید به جایگاه واقعی خود که شایستگی آن را داشتید برسید و احساس می‌کنید کسی به ناحق، فقط به‌خاطر اینکه بهتر از شما صحبت می‌کند، جای شما را اشغال کرده است؟

چقدر برای شما اتفاق افتاده است که زحمات زیادی برای یک پروژه کشیده باشید، ولی نتوانسته باشید آن‌طور که می‌خواستید، آن را معرفی کنید؟

تصور کنید شخصی می‌خواهد کالایی را بفروشد یا ایده‌ای دارد و به دنبال سرمایه‌گذار است. اگر او مهارت‌های فن بیان و سخنرانی را نداند، نمی‌تواند به‌شایستگی محصول یا ایدة خود را معرفی کند و به‌تبع آن نمی‌تواند سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاری روی ایده‌ای که دارد، متقاعد کند.

پدر و مادری را تصور کنید که در جلسة اولیا و مربیان فرزند دلبندشان شرکت کرده‌اند و لازم است در آن جلسه صحبت کنند، ولی به علت ترس از سخنرانی نمی‌توانند سخنرانی خوبی ایراد نمایند. اکنون چه حالی دارند؟

یا مدیر سازمانی را تصور کنید که ضرورت دارد در مجامع و همایش‌هایی سخنرانی کند یا در جلسات، برای همکاران خود صحبت نماید. اگر او مهارت‌ها و تکنیک‌های فن بیان و سخنرانی را نداند، چه پیامدها و تبعاتی را برای خود او و زیرمجموعه‌اش می‌توان متصور شد؟

تصور کنید اگر نمایندگان مجلس، وکیل، معلم، فروشندگان و متخصصان و… از سخنرانی بترسند و با فن بیان ضعیف نتوانند خوب سخنرانی کنند، عدم آگاهی آن‌ها از تکنیک‌های فن بیان چه تبعاتی برای پیشرفت خودشان و جامعه دارد؟

پس اما و اگرها را کنار بگذارید.

اگر این روزها می‌خواهید درکسب‌وکارتان موفق باشید، باید بتوانید به‌طور اثربخش سخنرانی کنید. این مهارتی است که که داشتن آن یک ضرورت حرفه‌ای است، نه صرفاً یک مهارت اختیاری که داشتن آن چیز بدی نباشد.

شاید تاکنون فکر می‌کردید سخنرانی یعنی اینکه پشت جایگاه سخنرانی قرار بگیرید، میکرفون را روشن کنید و برای جمعی کلمات قلمبه‌سلمبه بگویید! البته این کار قطعاً سخنرانی است، ولی جزئی از کل است و هروقت با یک یا چند نفر در موقعیت حرفه‌ای قرار دارید و در حال صحبت‌کردن هستید، درواقع سخنرانی می‌کنید. نمونه‌های سخنرانی عبارت‌اند از: گپ زدن با دوستان و همکاران، جلسات و مذاکرات، گفت‌وگوهای تلفنی و چهره‌به‌چهره، بازارگرمی‌های فروش و… .

خبر خوب اینکه مهارت‌های سخنرانی و فن بیان اکتسابی هستند و شما می‌توانید این مهارت‌ها را کسب نمایید. رسالت ما این است که با استفاده از تکنیک‌های علمی و کاربردی سخنرانی و فن بیان و مهارت‌های ارتباطی و انجام تمرین‌های حرفه‌ای سخنرانی و سخنوری، شما را به یک سخنران تأثیرگذار تبدیل کنیم. همچنین شما بتوانید با تمرین‌های صداسازی، صدایی زیبا، اثرگذار و قدرتمند را برای خودتان ایجاد کنید.

مشاهده دوره ها

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟